گزارشی از چهار دوره

Untitled 22

مقالات رسیده

به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

قابل توجه اساتید، کارشناسان و مبلغین جمعیت

همانگونه که مستحضرید در سال 1368 و به دنبال رشد بالای جمعیت، برخی از مسئولین وقت تصمیم به اتخاذ سیاست تحدید نسل گرفتند و اهدافی را برای این موضوع در برنامه نخست توسعه گنجاندند. ورود تمام عیار دولت و کار جهادی شبانه روزی در این مسیر سبب شد، صرفا ظرف 3 سال و در سال 1371، کشور به اهداف تعریف شده در برنامه توسعه که باید در سال 1390 محقق می­شد، دست­یابد. اما می­توان مهمترین عامل کاهش سی درصدی نرخ باروری ظرف آن چند سال را «فرهنگسازی شبکه­ی نیروهای بهداشت و سلامت کشور» برشمرد؛ چرا که در آن مدت کوتاه، اساسا مهلت و امکان تغییر گسترده­ی سبک زندگی در حدی که به این کاهش شدید فرزندآوری مردم بینجامد، وجود نداشت. به نظر بسیاری از کارشناسان، ابزار اصلی پیاده سازی سیاست تحدید نسل در کشور، مجموعه­ی وزارت بهداشت بوده است که توانسته با فرهنگ سازی چهره به چهره در اقصی نقاط کشور، ذائقه­ی فرزندخواهی مردم را تغییر دهد؛ تا جایی که بر اساس مطالعه­ی صورت­گرفته در سال 1393، جوانان در آستانه­ی ازدواج، به صورت متوسط، تنها خواهان داشتن 2.3 فرزند بوده­اند.

نظر به اهمیت تغییر فرهنگ و ذائقه جامعه نسبت به افزایش جمعیت و عدم اقدام جدی از سوی دولت و مجموعه وزارت بهداشت، مؤسسه اندیشه مسطور را برآن داشت تا با توجه به شاکله علمی و توانمندی های خود از سال 92 تا کنون در این زمینه اقدام  نماید.

 از اهم فعالیت های این مؤسسه؛ تهیه و تولید محتوای مبلغین و در حد توان و بضاعت مالی اعزام کارشناسان به استانها می باشد.

برگزاری دوره های تربیت مبلغ جمعت از دیگر فعالیت های این مؤسسه بوده که تا کنون 6 دوره در شهر مقدس قم برگزار گردید؛ هدف از برگزاری این دورهها؛ اقناع طلاب و فضلای حوزه، تبلیغ مباحث جمعیتی توسط مبلغین جمعیت در سخنرانی های خود و اقدام عملی به تکثیر نسل توسط مبلغین جمعیت می باشد

حال سؤال این است که آیا مؤسسه اندیشه مسطور توانسته است به اهداف خود دست یابد؟

اگر توانسته تا چه میزان به اهداف خود دست یافته است؟

آیا ادامه این روند و برگزاری دوره ویژه دیگر طلاب، لازم  است یا خیر؟

برای پاسخ به سؤال فوق نیاز به دریافت اطلاعاتی از سوی کارشناسان جمعیت می باشد.

از این رو به پیشنهاد اعضای هیئت علمی این مؤسسه سؤالاتی آماده و از کارشناسان و مبلغینی که در دورههای تربیت مبلغ جمعیت شرکت کرده اند درخواست می شود آن را تکمیل و در پایان آن را ارسال نمایند.

در پایان از همکاری صمیمانه شما عزیزان با این مؤسسه سپاسگزاریم

با تشکر

مؤسسه اندیشه مسطور

جهت پاسخ به پرسش نامه اینجا کلیک کنید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to Twitter

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

Find us on Facebook
Follow Us