Kanal Soroush4

 Kanal Eita4

Gozaresh

مقالات رسیده

به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

نماد

Logo

5مراحل اجرای سیاست کنترل جمعیت
زمزمه‏ی سیاست کنترل جمعیت درسال 1367 (پس از جنگ تحمیلی) آغاز و از سال 1368 عملی شد.  
حجت الاسلام ندیمی که مجری و عضو هیئت علمی دوره تربیت کارشناس جمعیت نیز می­با شد. در یکی از کلاس­های این دوره بیان داشتند: غرب در جهت کاهش

جمعیت مسلمین به­خصوص شیعیان، به شدت فعالیت می­کند و زمزمه‏ی این سیاست درسال 1367 (پس از جنگ تحمیلی) آغاز و از سال 1368 عملی شد. این برنامه در غالب: تنظیم خانواده و به منظور سلامت مادر و کودک، بهداشت باروری،‌ باروری سالم، بارداری آگاهانه،‌ ضرورت رعایت سن مناسب باروری و فاصله‌گذاری مناسب بین باروری، مطرح و سپس به اجرا گذاشته شد. از همان زمان سیاست کنترل جمعیت با آموزش در مقطع ابتدایی تا دانشگاهی، ساختن فیلم و سریال، استفاده از همه‏ی رسانه ‏ها و اقدامات تنبیهی آغاز شد و در فاصله بسیار کوتاهی میلیون‏ها زن و مرد عقیم شدند.
یعنی سرنوشت نسل شیعه به دست گروهی از پزشکان وزارت بهداشت مدیریت شد.
زایمان طبیعی یک موفقیت است
ایشان که مجری طرح کارشناس جمعیت در حوزه علمیه قم می­باشد سزارین را بلای افزایش جمعیت دانسته و گفتند: در کشورهایی مانند: فرانسه، آلمان و انگلیس به شدت با انجام سزارین‌های غیر ضروری مقابله می‌شود و همچنین آمار سزارین در آمریکا طی بیست سال اخیر از 20 درصد، به 30 درصد رسید که مسئولان آن به تکاپو افتادند.
حدود60 درصد زایمان‌ها در کشور ما از طریقه‏ سزارین است؛ یعنی تولد 800 هزار سزارینی در سال، که این مسئله بسیار مشکوک و قابل پیگیری است در حالی که تنها 15 درصد زایمان‏ها نیاز به سزارین دارند. و باید توجه داشت که  در طب پیشرفته، زایمان طبیعی یک موفقیت بزرگ و سزارین انتخابی، یک شکست تلقی می‌شود.
متاسفانه در سبک زندگی جدید، سزارین به غلط نوعی مد و فرهنگ به حساب می‌آید!.
برچسب: ندیمی، دوره تربیت کارشناس جمعیت، کاهش جمعیت، ناباروری، سزارین، زایمان طبیعی، کنترل جمعیت، بهداشت، تنظیم خانواده

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to Twitter

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

Find us on Facebook
Follow Us