Kanal Soroush4

 Kanal Eita4

Untitled 22

مقالات رسیده

به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

8روش های تغییر نگرش
ایشان در رابطه با تغییر نگرش جامعه بیان داشتند: اعتقاد خطیب، احساس وظیفه، تغییر دیدگاه مردم، تبیین مسائل آماری، فاز جمعیتی یا پنجره جمعیتی، پرهیز از زیاده خواهی، پرهیز از واژه هایی مانند: اجبار و یا تحمیل، پرهیز از عجله و شتابزدگی، تسلط بر پاسخگویی به شبهات

، استفاده از تکنولوژی های آموزشی، عدم خستگی از اقناع دیگران، بیان مباحث جمعیتی به صورت غیر مستقیم، بیان مسائل اقتصادی و... می تواند زمینه تغییری نگرش جامعه را فراهم آورد.
تربیت و جمعیت
وی با اشاره به اهمیت تربیت و جایگاه آن در اسلام بیان داشتند: که مگر می شود لسان دین که تاکید بر کثرت دارد به تربیت توجه نداشته باشد؟
ایشان با ارائه سؤالی مبنی بر چیستی تربیت، بیان کردند: که منظور از »تربیت« تفاخر نیست، بلکه بیشتر شدن دینداری است. و با توجه به آن که بانوان خصوصا همسران طلاب در مسئله جمعیت مهم ترین جامعه هدف هستند اقناع آنان یکی از ضروریات مسائل جمعیتی است
عقیم بودن 20درصد از جوانان ایرانی
این استاد حوزه با بیان عقیم بودن جوانان در کشور ایران خارج از استاندارد جهانی ست بیان داشت: از میان جوانانی که ازدواج کرده اند تقریبا بالای 20 درصد عقیم هستند و این مقدار بالاتر از استاندارد جهانی است و این معنا دار است یعنی نوعی مداخله بوده است. اگر علتش جامعه ی صنعتی است یا چاقی تاثیر دارد، انگلیس هم یک جامعه صنعتی است اما آمار عقیم بودن جوانان ایرانی سه برابر بیشتر از انگلیس می باشد.
برچسب: تغییر نگرش جامعه، عقیم، تربیت، جمعیت، خطیب، ابوترابی کاهش جمعیت، دوره تربیت کارشناس جمعیت

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to Twitter

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

Find us on Facebook
Follow Us