Kanal Soroush4

 Kanal Eita4

Untitled 22

مقالات رسیده

به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

100راه های حل ناباروری
یکی از راه های درمان ناباروری که در روایات نیز وارد شده، استفاده از گرده درخت نخل می باشد، اگرروزانه تا یک ماه  7گرم ازگرده درخت نخل میل شود امکان باروری تا دو سوم افزایش میابد
حجت الاسلام فتحی محقق طب و تغذیه در یکی از دوره های تربیت

کارشناس جمعیت که در مؤسسه حضرت امام برگزار شد، به برخی از علل ناباروری  در جامعه ی امروزی پرداخته و راه های درمان آن را ازطریق تغذیه سالم مطرح نمود و گفتند: در روایات نسبت به درمان بعضی از بیماری ها از طریق غذا بیاناتی وارد شده است، به عنوان مثال: خرما، انگور و زیتون و... می تواند با استفاده از آن ها بعضی از بیماری ها را درمان کرد و یا با خوردن هفت عدد زیتون درصبح، همراه صبحانه وده عدد انجیر در شب جهت درمان بعضی از بیماری ها تجویز می شود.
یکی از راه های درمان ناباروری که در روایات نیز وارد شده، استفاده از گرده درخت نخل می باشد، اگرروزانه تا یک ماه 7گرم ازگرده درخت نخل میل شود امکان باروری تا دو سوم افزایش میابد و بنده خود نیز آن را برای30نفر مرد تجویز کردم که در 20 نفر از آنان مفید واقع شد.
حذف نمک!!
ایشان با توجه به عوارض فروان پر خوری و استفاده زیاد از  نمک در غذاها بیان داشتند پرخوری عوارض فراوانی را بدنبال خواهد داشت بخصوص مردم ایران از نمک زیاد استفاده می کنند اما آیا می توان گفت که باید نمک را به کلی از سفرهها حذف کرد؟ نمک را مطلقا از سفره ها حذف نمی کنیم گرچه می دانیم که نمک تصفیه نشده ممکن است به کلیه آسیب برساند اما حذف نمی کنیم و بهترین نمک، نمک یددار جهرم است.
خواص داروه های گیاهی
این استاد طب و تغذیه با تاکید بر استفاده از حلیله سیاه با عسل بیان داشت: از حلیله سیاه غفلت نکنی آن را با عسل مخلوط کرده و صبح و شب یک قاشق میل شود که بسیاری از بیماری ها خصوصا بیماری چشم را برطرف می کند.
نکته دیگر آن است که سیاه دانه، حلیله و... را از زندگی ها حذف کردند، حلیله از کشور هند وارد می شود. انگلیسی ها به هندی ها گفتند: حلیله را جلوی آفتاب بگذارید وقتی که مثل کاه شد به ایران بفرستید. ده ها سال پیش انگلیسی ها دست بر غذاهای ما برده اند.
برچسب: داروهای گیاهی، عسل، حذف نمک، کاهش جمعیت، فتحی، طب، تغذیه، نمک، دوره تربیت کارشناس جمعیت

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to Twitter

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

Find us on Facebook
Follow Us