Kanal Soroush4

 Kanal Eita4

Untitled 22

مقالات رسیده

به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

12رابطه فضای مجاز و جمعیت
معمولا  خانوادها در زیر یک سقف زندگی می کند و در کنار هم نشستند اما بین آنها کیلومتر ها فاصله است. علت آن، رسانه های مجازی است
حجت الاسلام والمسلمین کهوند متخصص در فضای مجازی در دوره تربیت کارشناس جمعیت، به رابطه فضای مجازی با جمعیت پرداخته و گفتند

: خاصیت تفرد این است که شما می بینید خانواده در زیر یک سقف زندگی می کند و در کنار هم نشستند اما بین هم کیلومتر ها فاصله است.
تفرد به این معناست که فرد در جلسه مهمانی حضور دارد اما چشم از مبایل بر نمی دارد، با کسی حرف نمی زند.
شبکه های مجازی بلای جان مردم
ایشان که یکی از اساتید دروه تربیت کارشناس جمعیت در تاریخ 30/11/93  می باشد، با بیان اهمیت صله ارحام و دید و بازدید گفتند: رسانه های مجازی جامعه ما را از چند مساله کلیدی و بنیادی دور کردند، از جمله: صله ارحام، ارتباط با همسایه و... دشمن با همین شبکه های اجتماعی خانوادها را متلاشی کردند.
باید بدانیم که  این شبکه ها به دروغ ، اجتماعی معرفی شده اند چون این شبکه ها نه تنها اجتماعی نیستد بلکه باعث جدا شدن انسان ها از فضای جامعه می شود و موجب تخریب فضای حقیقی جامعه هستند. و اولین جامعه ایی که مورد تخریب قرار می گیرد، جامعه ی خانه و خانواده است. بنا بر این، این شبکه ها، شبکه های اجتماعی نیستند، بلکه شبکه های ضد اجتماعی هستند، اجتماع را تخریب می کنند.
بعضی از این شبکه ها مانند وایبر و واتساپ و لاین و تانگو و تلگرام فقط امکان تماس صوتی یا تصویری یا هر دو را به ما می دهند اینها به اصطلاح اپراتور هستند.
بسیاری از این شبکه های به اصطلاح اجتماعی بسیاری از اطلاعات ما را جمع آوری، تحلیل، سپس دسته بندی می کنند و ضمن این که نیروهای نخبه و زبده را شناسایی می کنند زمینه از بین بردن آنها را نیز فراهم می کنند.
گفتمانها، برنامه های شما را نیز شناسایی می کنند و در آخر ضد آن را تولید می کنند،
به عنوان مثال: در سال گذشته در جامعهی ما پوشش نامناسب ساپورت ترویج شد، این یک پازل طراحی شده بود، اینها از مجموع اطلاعات شبکه های اجتماعی، موتورهای جستجو، ایمیل ها و هر آنچه که در فضای مجازی تبادل می شود متوجه شدند فرهنگ مردم ایران به مردم ترکیه نزدیکتر است بلافاصله روند پخش فیلم های کره ای در ماهواره را متوقف کردند و فیلمهای ترکیه ای را جایگزین کردند. چرا؟ چون پوششی که در تن زن آمریکایی و انگلیسی و کره ای بود جامعه ایران نتیجه نمی دهد، ولی پوشش زن مسلمان ترک نتیجه می دهد در مدت 3ماه 4 ماه زن و دختر ایرانی پذیرفت که می شود بی حیا بود با خدا هم بود.
برچسب: کهوند، فضای مجازی، بی حیایی، پوشش، شبکه های مجازی، جمعیت، کاهش جمعیت، دیدو بازدید، دوره تربیت کارشناس جمعیت

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to Twitter

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

Find us on Facebook
Follow Us