Kanal Soroush4

 Kanal Eita4

Untitled 22

مقالات رسیده

به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

IMAGE635683543959341635اختتامیه دوره کوتاه مدت "تربیت کارشناس جمعیت" ویژه طلاب در قم

به حول وقوه الهی اختتامیه 4دوره کوتاه مدت تربیت کارشناس جمعیت ویژه طلاب در مؤسسه امام برگزار شد.در جهت لبیک به دستورات دین مبین اسلام و فرامین

معصومین علیهم السلام و مقام معظم رهبری«مدظله العالی» پیرامون مسائل جمعیتی خصوصا اقناع نخبگان، به حول و قوه الهی اختتامیه 4 دوره تربیت کارشناس جمعیت ویژه طلاب در شهر مقدس قم در سالن همایش­های مؤسسه امام خمینی(ره)  برگزارگردید.
به گزارش روابط عمومی مؤسسه اندیشه مسطور دوره تربیت کارشناس جمعیت هفتم خرداد در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با سخنرانی و میزگرد پیرامون مسائل جمعیتی برگزار شد.
در آغاز این مراسم که با سخنرانی کبری خزعلی، رییس بخش فرهنگی و اجتماعی زنان در شورای عالی انقلاب فرهنگی شروع شد که درباره سیاست‌های اشتباهی که در زمینه جمعیت و خانواده در دوره اصلاحات انجام شد اشاره کرد.
وی به دیدگاه غلط در امر ازدواج در اذهان عمومی جامعه گفت: در جامعه این دیدگاه اشتباه در اذهان دیده می‌شود که در خانم‌ها اول تحصیل و سپس اشتغال و در اولویت سوم امر ازدواج است که این هشدار و معضل امروز جامعه اسلامی است و باید این فکر غلط از اجتماع رخ برکند.
همچنین در میزگرد این اختتامیه که با حضور حجت الاسلام ابوترابی و توکلی عضو هیأت علمی موسسه امام خمینی(ره) و محمد محمدیان سرپرست معاونت علوم پزشکی استان قم با بررسی علت کمبود جمعیت و علت ناباروری به بحث و گفت‌وگو نشستند.
حجت الاسلام ابوترابی با بیان شعار اشتباه فرزند کمتر زندگی بهتر افزود: در جامعه این شعار گسترش یافت و این باعث شد که مردم به دنبال رفاه بیشتر بروند و این یک باور غلط بود که جامعه دچار آن شد.
محمد محمدی سرپرست معاونت علوم پزشکی استان قم با اشاره به سن باروری در کشور گفت: در سازمان بهداشت جهانی آمده است که مرزبندی بارداری برای زنان سن 35 سالگی است و یک باور اشتباه رخ داده که نباید بالاتر از این سن فرزند آوری باشد و در ایران از این تعریف یک تعریف افراطی بیان شده است.
توکلی عضو هیأت علمی موسسه امام خمینی(ره) به برخی از نظریه‌ها در ارتباط با فرزند آوری پرداخت و گفت: نگاه به جمعیت یک سرمایه فیزکی و فکری است.
در پایان این اختتامیه از برترین‌های این دوره با اهدا جوایزی تقدیر شد و به شرکت کنندگان در این دوره گواهینامه‌ از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به طلاب اهدا شد.
گفتنی است، این دوره از سوی مؤسسه اندیشه مسطور با همکاری شورای عالی انقلاب فرهنگی، مؤسسه امام خمینی (ره) و مؤسسه عمار ولایت برگزار شد.
برچسب ها: کارشناس جمعیت ، اختتامیه ، اندیشه مسطور

 

IMG 1093IMG 11401 IMG 1042IMG 09791 IMG 1030IMG 10181

 

 

 

 

 

 

 

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to Twitter

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

Find us on Facebook
Follow Us