Kanal Soroush4

 Kanal Eita4

Gozaresh

مقالات رسیده

به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

نماد

Logo

بیانیه اختتامیه چهار دوره مقدماتی «تربیت کارشناس جمعیت»

وَ أَمْدَدْناكُمْ بِأَمْوالٍ وَ بَنينَ وَ جَعَلْناكُمْ أَكْثَرَ نَفيرا(اسراء/6)

یکی از خطراتی که وقتی انسان درست به عمق آن فکر می‌کند تن او می لرزد، این مسئله جمعیت است.

مسئولان مقابله با کاهش جمعیت جوان را جدی بگیرند و برای آن راه حل به موقعی ارائه دهند.

 بیانات مقام معظم رهبری«مد ظله العالی» در دیدار اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی 92/9/19

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيم

پیرو منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید«حفظهم  الله» مبنی بر ضرورت توسعه و تقویت فرهنگ فرزندآوری و ترمیم زیر ساخت­های تربیتی و فرهنگی آن سربازان فرهنگی حضرت ولیعصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و خادمان ملت شریف ایران در مؤسسه فرهنگی اندیشه مسطور با همکاری شورای­عالی انقلاب فرهنگی و مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (رحمت الله علیه) نهضتی فرهنگی را سرلوحه کار خود قرار داد.

همانطور که مقام معظم رهبری«مدظله العالی» در خصوص اقناع نخبگان فرمودند بر خود لازم دیدیم جهت حل گره­های ذهنی نخبگان جامعه و فرهنگ سازی عمومی، سربازان مکتب امام صادق (علیه السلام) را فراخوان نموده و با استفاده از آموزه­های قرآنی، سنت نبوی(صل الله علیه واله وسلم) و فرمایشات حضرات معصومین­(علیهم السلام) و آخرین داده­های علمی نقطه آغازین خود را آموزش در جهت بهبود و افزایش جمعیت قرار دهیم. بر این اساس این مؤسسه افتخار دارد که با استفاده از اساتید و اندیشمندان حوزه و دانشگاه با برگزاری چهار دوره مقدماتی در خصوص تربیت کارشناس جمعیت، پیشنهادات خود را در قالب این بیانیه به عرض همه حضار محترم و نیز عموم متولیان عرصه فرهنگی و اجرایی کشور به شرح ذیل اعلام نماییم.

  1. تغییر و اصلاح نگرش مردم در خصوص تغییرات جمعیتی و پی آمدهای آن در مرتبه نخست امری فرهنگی است از این رو بر متولیان امور فرهنگی از جمله حوزه­های علمیه، دانشگاه­ها، رسانه ملی، نهادهای فرهنگی و وزارتخانه­های مربوطه لازم است که با همتی والاتر و عزمی راسخ­تر برای جبران خطای گذشته در میدان جهاد فرهنگی حضوری جدی­تر داشته باشند.
  2. بر این باوریم که بی توجهی دولتمردان به مسأله جمعیت و عدم همکاری و هماهنگی آنها در مسیر اصلاح و تحکیم خانواده، می­تواند کشور را در آینده­ای نه چندان دور  با بحران جدی جمعیت از یک سو و افت و افول ارزش­های دینی و اخلاقی مواجه سازد و طبیعی است در این فرایند پس از قربانی شدن خانواده به عنوان مهم ترین نهاد، به تدریج نهادهای اقتصاد، توسعه، امنیت و سلامت در پرتگاه نابودی قرار خواهند گرفت.
  3. تغییر قوانین نابجا و وضع قوانین مشوق و حامی امر فرزند آوری، امری است که از مطالبات مهم رهبر فرزانه انقلاب و ملت ایران از مجلس شورای اسلامی بوده است که در این راستا تصویب هر چه سریعتر طرح جامع «جمعیت و تعالی خانواده» امری ضروری و کارگشا خواهد بود.
  4. وزارت بهداشت  به عنوان مجری اصلی کاهش جمعیت لازم است به عنوان گامی عملی در جهت جبران گذشته و انجام رسالت حقیقی خود در حال حاضر، در جهت جلو گیری از سقط جنین­های فراوان و غیر شرعی، عقیم سازی روز افزون جوانان، نقص جنین و مرگ­های گسترده قبل از تولد، سزارین­های بی رویه، تحقیقات علمی و اقدامات عملی را انجام داده و خدمات مناسب را در دستور کار خود قرار دهد.
  5. تا کنون برخی از آموزه­های پنهان و آشکار غلط و تبلیغات نامناسب زهر آگین کاهش جمعیت در برخی کتب درسی از دبستان گرفته تا دانشگاه خود نمایی می­کند که این امر نیازمند بازبینی اصلاح دارد.

در پایان بر خود لازم می­دانیم

  1. پس از حمد و شکر از درگاه حضرت ربوبی از کلیه مدعوین و حضار محترم که در این اختتامیه مشارکت نمودند تشکر نموده و از مسئولان و مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)، شورای­عالی انقلاب فرهنگی و قرارگاه خاتم الاوصیاء مراتب قدردانی خود را اعلام نماییم.
  2. دست همکاری و صمیمیت خود را به سوی همه متولیان اجرایی و فرهنگی دراز کرده و از همه آنان امید مساعدت و همکاری لازم  را داریم و بار دیگر عزم محکم و تصمیم قاطع خود را برای استمرار این حرکت فرهنگی مقدس اعلام نموده و دست خویش را با صمیمیت برای همکاری با سایر متولیان فرهنگی دراز نموده و از خداوند منان دوام این توفیق روز افزون را داریم

و آخر دعوانا ان الحمدلله رب العالمین

                                                                                           1394/3/7

                                                                                              نهم شعبان 1436

                                                                                              مؤسسه اندیشه مسطور

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to Twitter

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

Find us on Facebook
Follow Us