Kanal Soroush4

 Kanal Eita4

Gozaresh

مقالات رسیده

به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

نماد

Logo

IMG15471017

 نطق مهم فاطمه رهبر در صحن علنی مجلس شورای اسلامی
 افشاگری درباره تفاهم‌نامه مخفیانه دولت با صندوق جمعیت سازمان ملل/ قرار است چه راهبردی  درباره خانواده ایرانی از سوی سازمان‌های سکولار

جهانی دیکته شود؟ گروه سیاسی - رجانیوز: فاطمه رهبر، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در نطق میان‌ دستور خود در صحن  علنی اظهار داشت: آمریکا بداند تشدید تحریم‌ها هیچ تغییری را در روند پیشرفت ملت غیور ایران ایجاد نخواهد کرد و مانند گذشته در روند توسعه و گسترش و پیشرفت کشور فعالیت خواهند داشت.

به گزارش رجانیوز، وی افزود:‌ اخیراً در اقدامی بی‌سابقه و بدون اطلاع و هماهنگی با مراکز قانون‌گذار و برخلاف اصول 77 و 125 قانون اساسی در حوزه زنان و خانواده به بهانه تحقق برنامه پنجم توسعه با تفاهمنامه‌ای با صندوق جمعیت سازمان ملل در ایران به امضا رسیده است که مفاد پذیرفته شده با گذشت پنج ماه به اطلاع افکار عمومی نرسیده است.

Rahbar

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس اضافه کرد: در یکی از کارکردهای نهادهای بین‌المللی به ویژه نهادهای بین‌المللی فعال در حوزه اجتماعی نفوذی نرم و خزنده در کشورها و تغییر استحاله فرهنگ بومی کشورهای مختلف در جهت منافع و راهبردهای نظام سلطه است و موضوعی که بارها در نسخه‌های صندوق بین‌المللی پول، یونسکو، سازمان بهداشت جهانی و دیگر نهادهای مشابه برای کشورهای در حال توسعه مشاهده شده است.رهبر بیان داشت: تفاهمنامه همکاری پنجمین برنامه کشور در قالب پنج برونداد کاری مشترک با صندوق جمعیت سازمان ملل با عنوان تقویت ظرفیت ملی در جهت تدوین و اجرای برنامه حمایتی برای نهاد خانواده و خانوارهای دارای سرپرست زن و زنان کم بضاعت است که در روز 21 خرداد 93 توسط معاونت زنان و خانواده نهاد ریاست‌ جمهوری و مدیر صندوق جمعیت سازمان ملل در ایران در محل این معاونت به امضا رسید.

 وی خاطرنشان کرد: سؤال مهم از مسئولان آن است که چگونه قرار است سازمان بین‌المللی با مبانی غربی و سکولار در یکی از دینی‌ترین زمینه‌ها و شئونات اداری جامعه یعنی خانواده و خانوده سالم برای کشور مسلمانی چون ایران بسته و الگو ارائه کند و به ایجاد خانواده‌ای سالم در کشور ایران کمک کند.

نماینده تهران در مجلس تصریح کرد: قرار است چه راهبرد کلانی به کشور ایران دیکته شود و اساساً خانواده سالم مد نظر این نهاد بین‌المللی چه نسبتی با خانواده سالم مد نظر اسلام دارد.
رهبر اضافه کرد:‌ در برنامه‌ریزی‌های سازمان ملل مواردی چون به رسمیت شناختن آزادی‌های جنسی بی‌قید و شرط افراد، کاهش نرخ باروری، کندی رشد جمعیت به منزله پایه توانمندسازی اقتصادی زنان، پیشرفت جوامع در عرصه‌های مختلف و کلید مقابله با فقر یاد شده است، در واقع صراحتاً باروری و فرزندآوری را مانعی برای پیشرفت زنان، خانواده و اجتماع تلقی می‌کند.
وی ادامه داد: همچنین جمعیت سازمان ملل متحد از آموزش زنان و دختران به عنوان ابزاری برای کاهش رشد جمعیت یاد می‌کند در حالی که راهبرد کلان نظام جمهوری اسلامی کاملاً با آن مغایر است.
نایب‌ رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس ادامه داد: بر اساس تفاهمنامه موارد استخدام مشاوران ملی با نظارت صندوق جمعیت سازمان ملل برای ارائه کمک فنی، استخدام مشاوران بین‌المللی برای ارائه کمک فنی به معاونت، تشکیل بانک اطلاعات زنان و زنان سرپرست خانوار، حمایت از دوره‌های آموزش بومی شده برای کارمندان سازمان‌های دولتی، قضایی، نیروهای پلیس و ...، آموزش آموزشگر برای تدریس خانواده سالم و وارد کردن مباحث خانواده سالم به محتوای آموزشی کلاس‌ها به تصویب رسیده است.
رهبر خاطرنشان کرد: برونداد دیگر صندوق با همکاری مرکز آمار ایران، پژوهشکده آمار و دانشگاه تهران دانشگاه علوم اجتماعی و گروه جمعیت‌شناسی در حال انجام است، در قالب این برونداد مرکز آمار ایران پژوهشکده آمار و گروه جمعیت‌شناسی اقداماتی را در حال انجام دارد.
وی افزود:‌ بنابراین مطابق این توافقنامه داده‌های جمع‌آوری شده که کاملاً مرتبط با مسائل امنیت ملی و راهبرد جمهوری اسلامی ایران است به صورت دقیق و مبسوط در اختیار سازمان ملل قرار داده شده است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عنوان  داشت: از رئیس‌ جمهور درخواست می‌شود نسبت به پذیرش این تعهدات توضیحات لازم را ارائه کند که شاید بهتر بود در جهت تحقق فرمایشات رهبر انقلاب مبنی بر تأکید بر سیاست‌های افزایش جمعیت معاونت زنان و خانواده نسبت به اجرایی شدن مواد 220 و 230 قانون برنامه توسعه،‌قانون حمایت از خانواده اقدام می‌کرد.

منبع: http://www.rajanews.com

کد خبر:210811 -

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to Twitter

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

Find us on Facebook
Follow Us